Cechy produktowe

 

Cechy produktowe

 

%

25% lepsza szczelność wiatrowa

%

25% lepsza ochrona przed letnim gorącem

IZOLACJA CELULOZOWA WOLFINGER to natura w najczystszej postaci

IZOLACJA CELULOZOWA WOLFINGER spędziła swoje młode lata jako drzewo w lesie, przez chwilę była używana jako papier gazetowy, a jesień życia spędza jako komfortowy materiał izolacyjny do budynków. IZOLACJA CELULOZOWA WOLFINGER jest pozyskiwana z papieru gazetowego w ramach recyklingu z ochroną włókien. Dzięki dodawaniu naturalnie występujących soli boru IZOLACJA CELULOZOWA WOLFINGER jest zabezpieczona przed pożarem, porażeniem grzybem i szkodnikami zwierzęcymi. IZOLACJA CELULOZOWA WOLFINGER jest stale kontrolowana i wykazuje swoje znakomite właściwości. (patrz Dane techniczne) .

 

LATO – I GORĄCO POZOSTAJE NA ZEWNĄTRZ

25% lepsze działanie niż innych materiałów izolacyjnych! Lepsza szczelność wiatrowa i powietrzna uniemożliwia przeciągi i tym samym nagrzewanie pomieszczenia przez gorące pokrycie dachu. Przez to powstaje dłuższe przesunięcie faz i tym samym późniejsze nagrzewanie obszaru mieszkalnego przez szczególne właściwości fizyki budowlanej IZOLACJI CELULOZOWEJ WOLFINGER

Co mówi fizyka budowlana? IZOLACJA CELULOZOWA WOLFINGER może przyjmować o 50% więcej energii niż wełna mineralna lub EPS. Tym samym gorąco dostaje się dopiero z przesunięciem faz, czyli z opóźnieniem czasowym, do środka. System jest znacznie bardziej zwłoczny, co jest ważne latem, ponieważ na dachu występują duże różnice temperatury między dniem (+50 ° C) i nocą (+15° C). Południowe ciepło dostaje się w znacznie zredukowanej ilości do budynku i jest bez problemu wywiewane.

 

 

ZIMA – CHŁÓD POZOSTAJE NA ZEWNĄTRZ

25% lepsze dzięki optymalnej szczelności wiatru! Przez wdmuchiwanie pod ciśnieniem IZOLACJA CELULOZOWA WOLFINGER wypełnia wszystkie rysy i szczeliny konstrukcji budynku i nie daje wiatrowi żadnych szans. Materiał jest tak elastyczny, że wyrównuje każdorazowo małe ruchy konstrukcji drewnianych i nie pozwala na tworzenie pustek.

PORÓWNANIE SZCZELNOŚCI WIATROWEJ MIĘDZY IZOLACJĄ CELULOZOWĄ WOLFINGER I WEŁNĄ MINERALNĄ

Budynek A został zaizolowany włóknami celulozowymi, a budynek B wełną mineralną (wartość u ścian 0,26, wartość u stropów 0,17). Budynki były podgrzewane w ten sam sposób przez dłuższy okres. REZULTAT: Izolowany celulozą budynek miał o 26,4% niższe zużycie energii niż budynek porównywalny. Naukowcy z Uniwersytetu Coloradowywodzą ten sensacyjny wynik z lepszej szczelności wiatrowej włókien celulozowych.